Kanada vizesi başvurularında kişilerin aklında birçok farklı soru işareti canlanmaktadır. Özellikle ne kadar sürede vize alındığı, hangi kategoride başvurması gerektiği gibi birçok farklı soru işareti vardır.

Kanada Vizesi başvurusu gerçekleştirilirken adımların tamamı dikkatli atılmalıdır. Özellikle Kanada turist vizesi ve Kanada öğrenci vizesi başvurusunda atılacak her adım vize neticesini belirlemektedir.

Kanada vizesi başvurusu hakkında insanların aklında birçok soru işareti vardır. “Kanada vizesi için gerekli evraklar nelerdir ?”, “Kanada vizesi nasıl alınır?” gibi birçok soru sorulmaktadır.

Kanada vizesi başvurularında her adımın doğru atılması vize sürecini etkilemektedir. Gelen red sebeplerinin en önemli nedenlerinden biriside amatör kişi/kurumlarca gerçekleştirilen vize başvurularıdır. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmediği için tüm adımlara büyük önem vermektedir.

Bu yüzden Kanada vizesi başvurularında Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla birlikte profesyonel vize başvuru gerçekleştirebilir, uzun süreli Kanada vizesine sahip olabilirsiniz.

 

Kanada Vizesi

Aslında Kanada vizesi birçok farklı alanı kapsamaktadır. Birçok farklı vize başvuru türü mevcuttur. Kanada turist vizesi ve Kanada öğrenci vizesi bu türler arasındaki en önemli olanları ve en sık tercih edilenlerdir.

İhtiyacınız olan ve doğru vize kategorisinde başvuru gerçekleştirmek tüm süreçteki en önemli anahtardır.

 Kanada Turist Vizesi Nedir ?

Kişilerin kısa süreli ve ziyaretçi olarak gidecekleri vize başvuru kategorisidir. Kısa süreli ve turizm amaçlı ziyaretlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra 6 aydan daha kısa süreli eğitim programlarında farklı bir tür ziyaretçi vizesi verilmektedir.

Kanada turist vizesi genellikle çok giriş çıkışlı ve uzun süreli veriliyor. Kanada turist vizesine başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi güvencesi ve kalitesiyle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kanada Öğrenci Vizesi Nedir ?

Kanada öğrenci vizesi, Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerin başvurusunu gerçekleştireceği kategoridir. Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirebilmek için: 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli bir eğitim programına katılmak zorundasınız. Eğitim süreciniz devam ettiği müddetçe Kanada vizesi yenilemesi yapabilrisiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada vizesinin ne kadar sürede çıkacağıyla ilgili net bir yorum yapmak maalesef mümkün değildir. Başvuruyu gerçekleştirdiğiniz dönem, yoğunluk ve vize kategoriniz gibi birçok faktör daha “Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar ?” sorusunun yanıtını etkilemektedir. Ortalama olarak 2-4 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

Sonuçlanma süresi hakkında bilgi almak için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Kanada vizesi başvurularındaki en önemli adımlardan biriside evrakların hazırlanması sürecidir. Bu yüzden Kanada vizesi için gerekli evraklar eksiksiz olarak hazırlanmak zorundadır. Kanada vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almak için yan taraftaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-vizesi.html

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir