Yurtdışında çalışmak isteyen kişiler için en ideal ülkelerden biriside Kanada’dır. Yüksek refah seviyesi ve sunulan çalışma koşullarından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Kanada çalışma vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yanıtladık. Bu sorulara yanıt almak için rehberimizi sonuna kadar okumanızı öneririz.

Kanada’da birçok farklı meslekte çalışma imkanınız vardır. Tarımla uğraşan bir kişiden, bilim insanına kadar oldukça fazla seçenek vardır. Buradaki en önemli nokta; Kanada’dan resmi iş daveti almanızdır. Ancak bir iş davetine sahip olduktan sonra Kanada çalışma vizesi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Çalışma davet almadan, çalışma vizesi başvurusu yapamazsınız! Normal Kanada vizesi ile aynı şekilde çalışma hakkınız olmayacaktır.

Kanada Çalışma Vizesi İçin Uygunluk Şartları Nedir ?

Kanada çalışma vizesi başvurusu alanında uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirilmelidir. Yorucu ve zorlayıcı bürokratik süreçler karşınıza çıkabilir. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanları çalışma vizesi başvurunuzu uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirmektedir. Sürecin doğru yönetimi ve güvenle vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • İş Davetiyesine Sahip Olmak! Davetiye olmadan başvuru işlemleri gerçekleştirilemez.
  • Gerekli maddi bütçeye sahip olmak,
  • İngilizce veya Fransızca bilinirlik sınavlarının sonuçları gereklidir.
  • Gerekirse sağlık raporu almanız gerekebilir.
  • Gerekli evrak listesi eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Kanada çalışma vizesi prosedürleri sanılanın aksine çok zor değildir. Ancak alanında uzman danışmanlarla birlikte yapılması vize alma şansınızı oldukça arttırmaktadır.

Kanada Çalışma Başvurusu

Eğer elinizde kabul belgeleriniz ve davetiyeniz mevcutsa en önemli sürece geldik demektir. Kanada çalışma başvurusu için gerekli olan Kanada Kültür Merkezi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Hem bürokratik işlemlerin yoğunluğundan uzaklaşıp, hemde eksiksiz ve hatasız gerçekleştirilen başvurular ile Kanada çalışma vizenizi, Kanada Kültür Merkezi ile alabilirsiniz.