Kanada vizesi başvuru aşamaları hayli yorucu ve emek gerektirmektedir. Aynı zamanda ortalama olarak 1-3 hafta aralığında işlemde kalmaktadır. Ancak Kanada Can Plus uygulaması sayesinde vize başvurusu gerçekleştirecek kişilere birçok benzersiz avantaj sunmaktadır.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-can-plus.html

Kanada Can Plus Nedir ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özgü olan uygulamanın kişilere sunmuş olduğu en büyük avantaj; Kişilerin en az evrakla vize başvurusu gerçekleştirebiliyor olmasıdır.

Özellikle Kanada turist vizesi ve Kanada transit vize alımlarında işlem zamanını en aza indirgemektedir. Ancak birey Kanada Can Plus uygulamasından yararlanamamaktadır.


 Kanada Can Plus uygulamasından kimler yararlanabilmektedir:

  •  Vize başvurunuzun kısa süreli yani Kanada turist vizesi kapsamında olması gerekmektedir.
  • Başvuruyu gerçekleştirecek kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır.
  • Başvuru sahibin en fazla 10 yıl içerisinde Kanada vizesine sahip olması ve giriş/çıkış damgalarını gösterebiliyor olması,
  • Amerika Birleşik Devletlerine giriş/çıkış yapılmasına bakılmaksızın kişinin Amerika vizesi sahibi olması.
  • Devam eden Amerika vizesine sahip değilse; Son 10 yıl içerisindeki herhangi bir Amerika Birleşik Devletlerine giriş çıkış yaptığını kanıtlayabiliyor olması,
  • Aile olarak CAN Plus başvurusu yapılıyorsa, bütün aile bireylerinin yukarıdaki kriterleri karşılaması gerekmektedir ya da geçerli vizeye sahip olmaları şartı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir