Dünya’nın en yaşanabilir ülkeleri arasında yer alan Kanada, tüm dünya’da merak uyandırmaktadır. Kanada hakkında bilgi almak çoğu zaman yanlış bilgiler karşımıza çıkmaktadır.

Kanada hakkında doğru bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en çok merak edilen ve yaşanılmak istenilen ülkelerinden biriside hiç şüphesiz Kanada’dır. Refah seviyesi oldukça yüksek olan Kanada , her milletten insanı ülkesine kabul ediyor.

Kanada hakkında merak edilen soruların yanıtlarına aşağıdan ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Dilerseniz başlık,başlık Kanadayı tanıyalım.

Kanada Hakkında Genel Bilgiler

 

Rusya’dan sonra dünyanın en büyük 2. toprak alanına sahip olan ülkesi Kanada , 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşmaktadır. Yönetim şekli demokrasi ve anayasal monarşidir.

Kanada’nın en popüler şehirleri;

 Kanada’nın başkentinin Toronto olduğu bilinmekle beraber bu bilgi gerçek değildir. Kanada’nın başkenti Ottawa’dır. Ottawa , Kanada’nın en büyük 4. şehri olma ünvanına sahiptir.

Aklımıza kazınan ancak yanlış olan bir bilgide; Kanada’nın tamamının soğuk olduğunu söylemektir. Neredeyse koca bir kıtayı kaplayan ülkeden bahsediyoruz. Vancouver oldukça ılıman iklime sahip olan bir çok şehirden yalnızca birisidir. Vancouver demişken belirtelim ; Dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında gösterilmekte , suç oranlarının yok denebilecek kadar az olduğunu belirtmekte fayda var.

Kanada’nın Resmi Dilleri

Kanada’nın bir çok resmi dili olmasına karşın iki ana dil eşit olarak yönlendirme tabelaları veya günlük yaşamda sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu diller İngilizce ve Fransızca’dır. Hatta Kanada dil okulları öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği eğitim programları arasında yer almaktadır.

Kanada’nın Resmi Dini

Kanada‘da, diğer çoğu Amerika ülkelerinde olduğu gibi, en yaygın din Hristiyanlık’tır. En yaygın mezhep, Katoliktir. Katolikler nüfusun %42’sini oluştururlar. İkinci sırada, %40’lık oran ile Protestanlar gelir. Buna karşılık, Kanada nufüsunun %23.9’u ise, herhangi bir dine inanmamaktadır

Kanada’ya Nasıl Ulaşılabilir

 Uçak bileti bakarken ilk dikkat çeken detay aktarmalı uçuşlar olsa gerek. Ancak İstanbul – Toronto arası aktarmasız olarak ulaşım sağlayabileceğiniz uçak seferleri mevcuttur.

Toronto dışında bir şehre gitmek istiyorsanız ; Bir , iki saat gecikme ile aktarmalı uçuşlar sizi bekliyor olacaktır.


Neden Kanada’da Eğitim

Aslına bakarsanız bu sorunun yanıtı çok basittir. Kaliteli eğitim ekonomik fırsatlar bence en önemlisi insana verilen değer. Her ırktan , her milletten , her dilden insanların birbirlerine saygı duyarak yaşadığı ender ülkeler arasında yer almaktadır.  Bu sebeptendir ki yabancı öğrencilere karşı olan saygıları oldukça yüksektir.

 

Kanada dil okullarının İngiltere , Amerika (A.B.D) gibi ülkelere oranla daha ekonomik olması tercih edilmesinde etkili rol oynamaktadır.

Türkiye’de ki özel üniversiteler ile Kanada üniversiteleri arasında kıyaslama yaptığımızda; Belli başlı programlarda çok daha ekonomik olması , eğitim sonrası göçmenlik ve çalışma hakkı vermesi tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda yarım zamanlı çalışma izniniz sayesinde tabiri caizse oradaki giderlerinizi kolaylıkla karşılayabilecek kadar kazanıyorsunuz.

Kanada’da Eğitim Hakkında Bilgi Nereden Alınabilir

Türkiye’de Kanada’ya özgü ilk ve tek kuruluş olan Kanada Kültür Merkezinden Kanada’da ki eğitim programları hakkında bilgi alabilir , merkeze özel kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

www.kanadakulturmerkezi.com – 0 (212) 252 90 35 – 36


Kanada Vizesi Hakkında Kısa Bilgi

Pasaport sürenize paralel olarak verilen Kanada vizesini Kanada Kültür Merkezi ile kolaylıkla alabilirsiniz.

Hemde Ankara veya İstanbul’da ki konsolosluklara gitmenize gerek kalmadan ! Kanada vizesi hakkında bilgi almak için lütfen Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçiniz.

 Kanada Göçmenlik Başvurusu

 

Her yıl dünyanın her noktasından göçmen kabul eden Kanada,  2017 yılı için 300.000 göçmen alacağını duyurmuştu.

Bir çok farklı meslek grubundan, bir çok farklı yaştan insana şans tanımaktadır. Aslına bakarsanız göçmen olma hayaliniz, sandığınız kadar uzak olmayabilir.

Kanada göçmenlik başvuruları güvenle gerçekleştirmek için www.kanadagocmenlikmerkezi.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 


 

Kanada İşçi Alımı

Kanada işçi alımı hakkında bir çok kirli bilgi olduğunu belirterek başlamak istiyorum. Kanada çalışma vizesi almak için öncesinde oradan iş bulmalısınız. İş bulmak içinse iyi bir araştırma süreci sizi bekliyor olacaktır.

Kanada Çalışma İzni

Kanada’dada ki her  hangi bir kurum veya kuruluştan iş teklifi almanız gerekmektedir.Ardından Kanada’da ki yetkili mercilerden onay alıp, İngilizce seviyesini kanıtladıktan sonra kolaylıkla çalışma iznine sahip olabilirsiniz.


Kanada’da Ki Resmi Tatil Günleri

Yeni Yıl : 1-2 Ocak

Aile Bayramı : 18 Şubat

İyi Cuma : Her yıl değişiyor

Paskalya : Her yıl değişiyor

Zafer Günü : 20 Mayıs

Quebec Ulusal Günü : 24 Haziran

Kanada Günü : 1 Temmuz

Milli Bayram : 5 Ağustos

İşçi Bayramı : 2 Eylül

Teşekür Etme Günü : 14 Ekim

Hatırlama Günü : 11 Kasım

Noel : 25-26 Aralık

Önemli Bağlantılar !

Kaynak: http://www.kanadacanada.com/kanada-hakkinda/kanada-hakkinda-en-dogru-bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir